BMW GS 1200 ADV (Nr 5848562)

BMW GS 1200 ADV

Marka i model:

BMW GS 1200 ADV

Waga w kg (łączna):

210

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 788.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hamburg, Hamburg

6 maj 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Bawaria, Monachium

20 maj 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże jedynie złudnie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas transportu na naczepie, niezbędne są cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są raptem dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.