(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW GS 1200 y KTM 450 EXC (Nr 4699720)

BMW GS 1200 y KTM 450 EXC

Marka i model:

BMW GS 1200

Waga w kg (łączna):

250.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 922.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Manacor

Od 2 wrz 2019 do 10 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Peñaflor

Od 15 wrz 2019 do 20 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często drogocenne towary, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - wszakże jedynie na pozór. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrwa drogę bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, ze względu na fakt, że posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach wozu oraz między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.