BMW GS 310 (Nr 5713838)

BMW GS 310

Marka i model:

BMW 310 GS

Waga w kg (łączna):

170.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

3

Dystans: 2438.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Norymberga

17 kwi 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

26 kwi 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd w 100% przetrzyma transport bez żadnej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ze względu na fakt, że mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, aby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.