BMW GS 850 ADV (Nr 7572218)

Waga
Sztuk
BMW GS 850 ADV
Długość
229 cm
244 kg
1
Łączna waga:
244 kg
Dystans
1025 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

Od 25 maj 2021 do 1 cze 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Veneto, Treviso

2 cze 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Poprawnie umocowany jednoślad w 100% przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą 4 liny mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, ponieważ mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.