(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-26 16:06

BMW gs1200 (Nr 2753244)

BMW gs1200

Marka i model:

BMW GS 1200

Waga w kg (łączna):

240.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1667.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - jednakże jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są jedynie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Wiązowna Kościelna, 05-462, Polska

Od 28 cze 2018 do 30 cze 2018

Adres i termin dostawy

Cortona, 52044, Włochy

Od 30 cze 2018 do 2 lip 2018