(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-26 16:13

Bmw gs1200 (Nr 2753268)

Bmw gs1200

Marka i model:

Bmw gs1200

Waga w kg (łączna):

240.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1654.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się całkiem ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Dobrze umocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie 2, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi rzeczami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie drogi porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Cortona, 52044, Włochy

Od 12 lip 2018 do 14 lip 2018

Adres i termin dostawy

Wiązowna, 05-462, Polska

Od 13 lip 2018 do 16 lip 2018