(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW gs1200 (Nr 5602347)

BMW gs1200

Marka i model:

BMW Gs1200

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2567.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Nawarra, Pampeluna

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wydają się stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Ciężkie - chociaż jedynie złudnie. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, potrzebne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko 2, ponieważ mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motocykla. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.