(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW GS1200 (Nr 5790322)

BMW GS1200

Marka i model:

BMW GS1200

Waga w kg (łączna):

260

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2232.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Genderkingen

26 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicja, Fisterra

30 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na na ogół ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Prawidłowo zamocowany motocykl na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie dwie, ponieważ dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz między transportowanymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze wypytać o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma przewozowa może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.