(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-10 00:55

BMW GS1200 i Yamaha 900 Diversion (Nr 2211456)

Marka i model:

BMW GS1200 i Yamaha 900 Diversion

Waga w kg (łączna):

600.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1971.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle i skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się dosyć nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Dobrze zamocowany motocykl na pewno przetrwa przewóz bez jednej skazy.

     Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

     Można zazwyczaj wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, County Dublin

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Unknown

Termin elastyczny