(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-30 23:56

BMW GS650 DAKAR

(Nr 2248647)
BMW GS650 DAKAR

Marka i model:

bmw gs650

Waga w kg (łączna):

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2932.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często kosztowne ładunki, które wydają się na ogół ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany jednoślad w 100% przetrwa przewóz bez ani jednej rysy.

     Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są ledwie 2, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

     Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego np. belki jest niepewne i grozi popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Wystawiając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Warszawa, Polska

Od 1 maj 2018 do 8 maj 2018

Adres i termin dostawy

Erywań, Armenia

Od 10 maj 2018 do 13 maj 2018