(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw gsa1200 (Nr 5241006)

bmw gsa1200

Marka i model:

bmw gsa

Waga w kg (łączna):

300

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3907.00 km

Adres i termin nadania

Belgia, Région De Bruxelles-Capitale - Brussels Hoofdstedelijk Gewest, Bruksela

5 mar 2020

Adres i termin dostawy

Turcja, Doğu Anadolu Bölgesi, Yakutiye

12 mar 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle wartościowe towary, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - aczkolwiek tylko złudnie. Dobrze zamocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są cztery liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są ledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i często nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i grozi popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.