(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW i3 (Nr 5257894)

BMW i3

Marka i model:

BMW i3

Waga w kg (łączna):

1315

Budżet zlecenia [€]:

55000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1265.00 km

Adres i termin nadania

Albania, Berat County / Qarku I Beratit, Tirana

Od 30 paź 2019 do 9 lis 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Piemont, Turyn

Od 2 lis 2019 do 9 lis 2019


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, jak zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przerastać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru samochodu.