BMW i3 (Nr 6447014)

BMW i3
Waga Sztuk:
BMW i3 I01 [restyling] (2017 - 2020) Hatchback
Długość
399 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
157 cm
ok. 1415 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1415 kg
Dystans: 1348 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Katalonia, Figueres

Od 1 wrz 2020 do 15 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Holandia, Holandia Południowa, Rotterdam

Od 23 wrz 2020 do 30 wrz 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Anglii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie auta na Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie wozów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody przewożenia pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Wypada nie zapominać również, że właściwa masa naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy przewóz w firmie w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.