(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW i3 (Nr 6488604)

BMW i3
Waga Sztuk
BMW i3 I01 [restyling] (2017 - 2020) Hatchback
Długość
399 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
157 cm
ok. 1415 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1415 kg
Dystans 1550 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Baleary, Ibiza

Od 2 wrz 2020 do 9 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 8 wrz 2020 do 18 wrz 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu auta pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wielkość oraz odcinek do pokonania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie aut. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna waga przyczepy nie może przerastać faktycznej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie transportowej w obszarze UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.