BMW i8 (Nr 7149264)

BMW i8
Waga
Sztuk
BMW i8 I12 (2013 - 2017) Coupe
Długość
468 cm
Szerokość
194 cm
Wysokość
129 cm
ok.
1485 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1485 kg
Dystans
2650 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Irlandia, Dublin, Dublin

1 sie 2021

Adres i termin dostawy

Litwa, Okręg Kowieński, Kowno

30 wrz 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu auta uwidacznia się często, jak zakupujemy nowy pojazd lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego ciężar i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie auta na Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu auta

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się pamiętać również, że faktyczna waga przyczepy nie powinna przekraczać faktycznej masy pojazdu holowanego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.