(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW iX3 Proto-Fahrzeug (Nr 6184317)

BMW iX3 Proto-Fahrzeug

Marka i model:

BMW limousine

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1010.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Badenia-Wirtembergia, Ludwigsburg

28 lip 2020

Adres i termin dostawy

Francja, Kraje Loary, Nantes

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się nierzadko, jeśli nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, np. z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Metody transportu wozu

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, aby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Powinno się nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.