(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW K 1100 Rs (Nr 4784056)

BMW K 1100 Rs

Marka i model:

BMW K 1100 Rs

Waga w kg (łączna):

240.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1864.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Idstein

Od 1 wrz 2019 do 2 paź 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Od 8 paź 2019 do 25 paź 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się względnie ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - wszakże jedynie pozornie. Dobrze przymocowany motocykl w 100% przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.