(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 15:24

BMW K 1200 RS

(Nr 3001260)
BMW K 1200 RS

Marka i model:

BMW K 1200 RS

Waga w kg (łączna):

220.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 853.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się na ogół trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - chociaż tylko złudnie. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas transportu na przyczepie, potrzebne są 4 liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą ledwie 2, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motocykla, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może zabrać motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bozen, 39100, Włochy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Duisburg, Niemcy

Termin elastyczny