(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW K 1600 GT (Nr 4849646)

Marka i model:

BMW k1600 gt

Waga w kg (łączna):

360.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2538.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

11 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Sycylia, Palermo

14 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na całkiem nieproste do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - chociaż jedynie złudnie. Należycie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, niezbędne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motocykla. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją także platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm, które transportują podobnego typu sprzęt dość często. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.