BMW K 1600 GT (Nr 7305715)

BMW K 1600 GT
Waga
Sztuk
BMW K 1600 GT
Długość
256 cm
308 kg
1
Łączna waga:
308 kg
Dystans
2607 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Estremadura, Badajoz

Od 21 cze 2021 do 25 cze 2021

Adres i termin dostawy

Niemcy, Berlin, Berlin

Od 1 lip 2021 do 5 lip 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wydają się dość niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - wszakże jedynie złudnie. Poprawnie zamocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko dwie, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.