(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-23 10:47

BMW K 1600 GTL

(Nr 2999412)
BMW K 1600 GTL

Marka i model:

BMW K 1600 GTL

Waga w kg (łączna):

360.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1794.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zwykle drogie ładunki, które wydają się całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Niełatwe - jednak tylko złudnie. Właściwie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas przewozu na naczepie, potrzebne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ponieważ posiadają one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć w trakcie drogi, a także trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za przewóz na trasach europejskich kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Mannheim, Niemcy

Od 26 lip 2018 do 31 lip 2018

Adres i termin dostawy

București, Rumunia

Termin elastyczny