(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw k 75 (Nr 6483841)

Marka i model:

Bmw k 75

Waga w kg (łączna):

210

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1959.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Madryt

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na względnie nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Niełatwe - jednakże tylko na pozór. Poprawnie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motocykl transportowany. Podczas transportu na przyczepie, konieczne są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie 2, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, żeby pasy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach auta oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.