BMW K1200LT (Nr 8038040)

Waga
Sztuk
BMW K1200LT
Długość
250 cm
353 kg
1
Łączna waga:
353 kg
Dystans
562 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Mairena Del Alcor

Od 25 wrz 2021 do 26 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Madryt, Alpedrete

Od 4 paź 2021 do 10 paź 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle drogie towary, które wydają się na ogół nieproste do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany pojazd na pewno przetrwa przewóz bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie dwie, gdyż dysponują one szyny powstrzymujące przemieszczanie się pojazdu. Najważniejsze jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.