BMW K1200LT (Nr 8050078)

BMW K1200LT
Waga
Sztuk
BMW K1200LT
Długość
250 cm
353 kg
1
Łączna waga:
353 kg
Dystans
2254 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Belgia, Region Waloński, Mons

2 lis 2021

Adres i termin dostawy

Włochy, Sicilia, Acireale

16 lis 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne towary, które wydają się dosyć niełatwe do unieruchomienia podczas transportu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są zaledwie 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają transportować jednoślad lub skuter i często nie zapełniają całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.