BMW K1200R (Nr 7835972)

BMW K1200R
Waga
Sztuk
BMW K1200R
Długość
223 cm
211 kg
1
Łączna waga:
211 kg
Dystans
0 km
Zleceniodawca:
Firma (faktura wymagana)

Adres i termin nadania

Włochy, Lacjum, Rzym

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Kostaryka, San Jose, San José

Od 30 paź 2021 do 4 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wyglądają na ogólnie ciężkie do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą wyłącznie dwie, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.