(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

BMW K1200S (Nr 7646180)

Waga
Sztuk
BMW K1200S
Długość
218 cm
227 kg
1
Łączna waga:
227 kg
Dystans
416 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Wielkopolskie, Ostrów Wielkopolski

Od 19 kwi 2021 do 23 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Szczawnica

Od 19 kwi 2021 do 30 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany pojazd na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad transportowany. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są wyłącznie 2, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.