(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-09-08 12:14

BMW K1200s, Honda VFR, Kawasaki

(Nr 2016755)
BMW K1200s, Honda VFR, Kawasaki

Marka i model:

3 motocykle BMW K1200s, Honda VFR, Kawasaki. Wymiar kazdego 1,20 x 2,2. Wszystkie pakowane osobone. Waga motocykla - ok 200

Waga w kg:

200.00

Budżet zlecenia [zł]:

800

Dystans: 1270.00 km

Informacje dodatkowe:

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (2)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport motocykla lub skutera

    Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na całkiem niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez jednej rysy.

     Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe będą cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą raptem dwie, ponieważ dysponują one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i między transportowanymi rzeczami.

    Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

     Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na trasach europejskich kształtują się do 0,6 za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Szczecin, Polska

Od 21 wrz 2017 do 26 wrz 2017

Adres i termin dostawy

Bérgamo, Italia

27 wrz 2017