Bmw k1300s (Nr 5319586)

Bmw k1300s

Marka i model:

Bmw k1300s285

Waga w kg (łączna):

300

Liczba sztuk:

2

Dystans: 3060.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Akwizgran

15 cze 2020

Adres i termin dostawy

Norwegia, Finnmark, Kirkenes

20 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle kosztowne ładunki, które wyglądają na dosyć ciężkie do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - niemniej jednak tylko na pozór. Bezbłędnie zamocowany motocykl na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie dwie, bowiem dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, aby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy ulać się na nierównościach. Występują także platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i grozi zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.