(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW K1600 GT (Nr 6681374)

BMW K1600 GT
Waga
Sztuk
BMW K1600 GT
Długość
255 cm
350 kg
1
Łączna waga:
350 kg
Dystans
3737 km
Faktura VAT:
Wymagana

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Glasgow, Glasgow

1 mar 2021

Adres i termin dostawy

Turcja, Istambuł, Cemal Sertel Sanayi Sitesi

3 kwi 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często wartościowe towary, które wydają się stosunkowo nieproste do unieruchomienia w trakcie transportu. Nieproste - jednakże tylko złudnie. Dobrze zamocowany pojazd na pewno przetrwa trasę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie dwie, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach wozu i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.