(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw K1600gtl (Nr 4857138)

bmw K1600gtl

Marka i model:

bmw k1600gtl

Waga w kg (łączna):

350.00

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1033.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Turyngia, Bad Langensalza

19 gru 2019

Adres i termin dostawy

Francja, Limousin, Bonnat

24 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się dosyć ciężkie do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Odpowiednio umocowany pojazd na pewno przetrwa transport bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie 2, ze względu na fakt, że mają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Warto zawsze dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest niepewne i grozi zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.