(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Bmw k75 (Nr 4447245)

Marka i model:

Bmw k75

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1666.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Podkarpackie, Stalowa Wola

Od 2 cze 2019 do 5 cze 2019

Adres i termin dostawy

Włochy, Piemont, Torino

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe towary, które wydają się stosunkowo trudne do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Prawidłowo zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, ponieważ dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i często nie zajmują większość miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.