BMW K75 (Nr 6580306)

BMW K75
Waga
Sztuk
BMW K75
Długość
220 cm
255 kg
1
Łączna waga:
255 kg
Dystans
10601 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Rosja, Kraj Nadmorski, Władywostok

Od 1 wrz 2021 do 30 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Poznań

Od 1 paź 2021 do 30 sty 2022

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie transportu. Trudne - niemniej jednak jedynie pozornie. Prawidłowo umocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne będą 4 liny trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą ledwie 2, bowiem posiadają one prowadnice powstrzymujące przemieszczanie się motocykla. Kluczowe jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy przewoźnik może przetransportować motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.