(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Bmw M2 (Nr 5555667)

Bmw M2

Marka i model:

Bmw M2

Waga w kg (łączna):

1565

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 3238.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Małopolskie, Kraków

25 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

1 lut 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu pojazdu pojawia się niekiedy, kiedy zakupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Kluczowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie może przewyższać faktycznej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz w firmie transportowej w obszarze Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru wozu.