(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw m3 (Nr 5044470)

bmw m3

Marka i model:

bmw m3 e46

Waga w kg (łączna):

1250

Budżet zlecenia [€]:

4000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 13023.00 km

Adres i termin nadania

Włochy, Lazio, Ciampino

Od 9 paź 2019 do 12 paź 2019

Adres i termin dostawy

Republika Południowej Afryki, Kwazulu-Natal, Durban

Od 3 lis 2019 do 19 lis 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się nierzadko, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy upewnić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu pojazdu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie pojazdu – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, aby wóz nie zmieniał umiejscowienia w czasie przewozu. Powinno się nie zapominać również, że faktyczna masa naczepy nie może przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.