BMW M3 (Nr 7617108)

BMW M3
Waga
Sztuk
BMW M3 E46 (2000 - 2006) Coupe 2-Doors
Długość
449 cm
Szerokość
178 cm
Wysokość
137 cm
ok.
1559 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1559 kg
Dystans
2366 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Walencja, Crevillent

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Szlezwik-Holsztyn, Lubeka

Od 12 maj 2021 do 13 maj 2021


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, jeżeli zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego właściciela, np. z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy upewnić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte 4 pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Trzeba pamiętać również, że faktyczna masa naczepy nie może przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru wozu.