(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2018-07-25 16:59

BMW M5 (Nr 3012468)

BMW M5

Marka i model:

BMW

Waga w kg (łączna):

1740.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 841.00 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu wozu pojawia się nierzadko, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować pojazd?

    Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment otrzymamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia wozu.

Metody transportu pojazdu

    Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 linami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Wypada nie zapominać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przewyższać właściwej masy wozu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, który uprawnia firmę do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Hoogeloon, 5528, Holandia

Od 25 lip 2018 do 27 lip 2018

Adres i termin dostawy

Nowy Tomyśl, 64-300, Polska

Termin elastyczny