bmw r 100 r (Nr 5916108)

bmw r 100 r

Marka i model:

Bmw r 100 r

Waga w kg (łączna):

130

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2242.00 km

Adres i termin nadania

Irlandia, County Dublin, Dublin

31 maj 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Warszawa

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na dość trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - wszakże jedynie złudnie. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez ani jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą tylko dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach auta i pomiędzy transportowanymi rzeczami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.