(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R 1100 RT (Nr 5404202)

BMW R 1100 RT

Marka i model:

BMW R 1100 RT

Waga w kg (łączna):

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1954.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Wyspy Kanaryjskie, Santa Cruz De Tenerife

5 gru 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zwykle kosztowne towary, które wyglądają na dość ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Trudne - niemniej jednak tylko na pozór. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach auta oraz między przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi rozchlapać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze dopytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku gdy firma transportowa może wziąć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.