(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw r 1150 (Nr 4910798)

bmw r 1150

Marka i model:

bmw r 1150

Waga w kg (łączna):

500.00

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1014.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andalucía, Sevilla

11 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

16 wrz 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to często drogocenne towary, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - chociaż tylko złudnie. Prawidłowo przymocowany pojazd w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor transportowany. W trakcie transportu na naczepie, potrzebne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie dwie, bowiem posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby pasy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego np. belki jest ryzykowne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma transportowa może wziąć pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.