BMW R 1150 GS (Nr 7628809)

BMW R 1150 GS
Waga
Sztuk
BMW R 1150 GS
Długość
220 cm
249 kg
1
Łączna waga:
249 kg
Dystans
2815 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Sewilla

2 sie 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

17 sie 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne ładunki, które wydają się dość ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednak jedynie pozornie. Prawidłowo zamocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą 4 taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one szyny udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można dostać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.