BMW R 1150 RT (Nr 7646465)

BMW R 1150 RT
Waga
Sztuk
BMW R 1150 RT
Długość
223 cm
279 kg
1
Łączna waga:
279 kg
Dystans
1841 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Włochy, Lazio, Rome

Od 28 cze 2021 do 8 lip 2021

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

Od 10 lip 2021 do 11 lip 2021


Zadaj pytanie

Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zwykle cenne ładunki, które wyglądają na dosyć niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Nieproste - wszakże tylko złudnie. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, konieczne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odczepić podczas drogi, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i między przewożonymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed jazdą osuszyć bak motocykla, który może w trakcie jazdy porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niepewne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.