(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-05 15:50

bmw r 1200 gs

(Nr 2258788)
bmw r 1200 gs

Marka i model:

BMW R 1200 GS

Waga w kg (łączna):

250.00

Dystans: 1316.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie pozornie. Odpowiednio przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne są cztery liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są tylko dwie, gdyż dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, lepiej przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

     Warto zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przetransportować motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Bilbao, 48001;48002;480, Hiszpania

4 maj 2018

Adres i termin dostawy

Mediolan, Włochy

6 maj 2018