(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-07-25 07:59

BMW R 1200 GS (Nr 3009340)

BMW R 1200 GS

Marka i model:

BMW R 1200 GS

Waga w kg (łączna):

350.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1422.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednak tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany pojazd w 100% przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. W trakcie przewozu na naczepie, obowiązkowe są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, bowiem mają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się motoru. Istotne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niepewne i zagraża zepsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Schwyz, Wollerau

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Pomorskie, Gdańsk

Termin elastyczny