(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R 1200 GS (Nr 4616585)

BMW R 1200 GS

Marka i model:

BMW R 1200 GS

Waga w kg (łączna):

275

Budżet zlecenia [€]:

350

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2089.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Canarias, Lanzarote

Od 31 sie 2019 do 15 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Ciężkie - jednakże tylko złudnie. Bezbłędnie umocowany pojazd w 100% przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na przyczepie, konieczne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motocykli wystarczą ledwie dwie, gdyż dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motocykla. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym sklepie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu i między transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motor lub skuter i często nie blokują całego miejsca w aucie.

            Można zawsze wypytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 zł za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy przewoźnik może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.