(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

BMW R 1200 GS (Nr 5025122)

BMW R 1200 GS

Marka i model:

BMW R 1200 GS

Waga w kg (łączna):

230

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2095.00 km

Adres i termin nadania

Rosja, Moskwa, Moskwa

30 cze 2020

Adres i termin dostawy

Niemcy, Hamburg, Hamburg

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj kosztowne ładunki, które wyglądają na na ogół niełatwe do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - chociaż tylko pozornie. Odpowiednio przymocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. W trakcie transportu na naczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są wyłącznie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na bokach auta i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Występują poza tym platformy zaczepiane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które transportują tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.