(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

bmw r 1200 gs (Nr 5664463)

bmw r 1200 gs

Marka i model:

BMW R1200 GS

Waga w kg (łączna):

260

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

10

Dystans: 3325.00 km

Adres i termin nadania

Senegal, Dakar, Dakar

Od 15 cze 2020 do 16 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Andaluzja, Algeciras

Od 30 cze 2020 do 2 lip 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to zazwyczaj wartościowe ładunki, które wyglądają na dosyć trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie na pozór. Dobrze zamocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku przewozu na przyczepie, niezbędne są 4 liny trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą ledwie dwie, ze względu na fakt, że posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się jednośladu. Ważne jest, aby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach samochodu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają transportować motocykl lub skuter i często nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze dopytać o wszystkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują tego typu sprzęt dość często. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.