BMW R 1200 GS (Nr 5787367)

BMW R 1200 GS

Marka i model:

BMW R 1200 GS

Waga w kg (łączna):

600

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Liczba sztuk:

2

Dystans: 1680.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Śląskie, Czechowice-Dziedzice

1 cze 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Kampania, Neapol

5 cze 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wyglądają na całkiem ciężkie do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - jednak jedynie na pozór. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma przewóz bez żadnej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, obowiązkowe są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w branżowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w których nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy przewoźnik ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest niebezpieczne i zagraża popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Umieszczając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.