BMW R 1200 GS (Nr 5875228)

BMW R 1200 GS

Marka i model:

BMW R1200 GS

Waga w kg (łączna):

270

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1027.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Brandenburgia, Poczdam

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Norwegia, Oslo, Oslo

31 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motory i skutery to często wartościowe towary, które wyglądają na dosyć trudne do unieruchomienia podczas transportu. Nieproste - aczkolwiek jedynie pozornie. Bezbłędnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez jednej rysy.

            Mocowanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na przyczepie, obowiązkowe są 4 taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie 2, gdyż posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się pojazdu. Istotne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w branżowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy przyczepiane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motocykl lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które transportują tego typu maszyny stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może wziąć jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.