Bmw r 1200 gs (Nr 6141423)

Bmw r 1200 gs

Marka i model:

Bmw r 1200 gs

Waga w kg (łączna):

350

Budżet zlecenia [€]:

500

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 0.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Malaga

Od 7 wrz 2020 do 5 paź 2020

Adres i termin dostawy

Argentyna, Autonomous City Of Buenos Aires, Buenos Aires

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zazwyczaj drogie ładunki, które wydają się dosyć nieproste do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Prawidłowo zamocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd transportowany. Podczas przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są jedynie dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się motoru. Istotne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas jazdy, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w profesjonalnym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, warto przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zarazem nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać dużo ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu sprzęt stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 zł za km. Można jednak trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy przewoźnik może przetransportować motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.