BMW R 1200 GS (Nr 6750233)

BMW R 1200 GS
Waga
Sztuk
BMW R 1200 GS
Długość
221 cm
203 kg
1
Łączna waga:
203 kg
Dystans
3087 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Walencja

Od 30 sie 2021 do 2 wrz 2021

Adres i termin dostawy

Rumunia, Sector 2, Bukareszt

Od 3 wrz 2021 do 5 wrz 2021


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to często cenne towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Trudne - wszakże jedynie złudnie. Prawidłowo umocowany motocykl w 100% przetrzyma trasę bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motor przewożony. Podczas transportu na naczepie, konieczne są cztery taśmy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów potrzebne są raptem dwie, gdyż mają one prowadnice uniemożliwiające przemieszczanie się pojazdu. Ważne jest, żeby liny nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć podczas drogi, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w profesjonalnym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach wozu oraz między transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, należałoby przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozlać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Warto zawsze wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest ryzykowne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać wiele ciekawych ofert od profesjonalnych firm, które przewożą tego typu sprzęt cyklicznie. Ceny za transport na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.